parasol'e özel arama kutusu

19.4.10

haberin en güzel yorumu burada

biraz önce sigara yasağı ile ilgili olarak ntvmsnbc'de çıkan habere göre;

''Yaşlı bakım evlerinde, ruh ve sinir hastalarının yatarak tedavi gördüğü sağlık birimlerinde, cezaevlerinde, şehirlerarası veya uluslararası yolcu taşıyan deniz araçlarının güvertelerinde ve otellerin belli odalarında'' sigara içilebilmesi için özel alanlar oluşturulacak. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından çıkarılan yönetmelik uyarınca, bu yerler ile açık havada yapılan spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin icra edildiği yerlerde tütün ürünleri tüketimi için alanlar oluşturulabilecek. Bu yerlere, ''Bu alan tütün ürünleri tüketimine ayrılmıştır. 18 yaşından küçükler giremez'' yazılı levhalar da asılacak."

hahahahahahaaaaaa, bu yönetmeliğin karşına geçip kocccaaamn bir kahkaha atasım geldi. 3.lig takımına  1.lig takımı antrenörü getirmek gibi bi şi .. ya da müslüman mahallesinde salyangoz satmak. ne biliyim yani zaten başından beri olmayacak duaya amin demekti bu yasa, bakın işte şimdi de nasıl yumuşatacaklarını şaşırmışlar ki komikliler devam ediyor. belirtilen kategorilerin türkçe meeali;

* yaşlı bakım evleri- "nasıl olsa bunların bir ayağı öbür tarafta, zaten kimi kimsesi de yok, bari son günlerinde çeksinler nikotini ciğere, hem de belki son yolculuğa faydası olur " mu dediler??

*  ruh ve sinir hastalarının yatarak tedavi gördüğü sağlık birimlerinde- "yahu zaten bunlar deli, hayattan bir haber, yaşayıp gidiyor, ee kafadan hasta olduklarına göre ciğerleri kanser olsa noolur olmasa noolur, bunlar istedikleri gibi içsinler delirip gitsinler" mi dediler??

* cezaevlerinde- "bu grup belalı alimallah sigara içemezlerse çıkınca bizim ayaklara sıkarlar kurşuncukları, iyisi mi biz kapalı kapılar ardında bunlara sigara içirelim, zaten etmişler edecekleri kadar sigaradan bi şicik olmaz, hatta bazen de birbirlerinin üzerinde söndürürler sigaraları, fazlasıyla da cezalarını çekerler" mi dediler??

* deniz araçlarının güvertelerinde- "yaa üstad şöyle açık havada bi cigara tüttürmek ne de güzel olur bee, hani şöyle çayını da alırsın, gel keyfim gel.. ama  hazır bu koyunlar şehiriçi hatlarda alışmışken içmemeye böyle devam etsinler, şehirlerarası hatlarda içsinler!!!!!" mi dediler???

ayy sevgili dünyalılar, sizce ne dediler????? ben cevabı bulamıyorum. yani herşey oturmaya başlamışken, neden bunu dediler? hep bir çile içinde olanların içmesine izin verildiğine göre, onları sigara öldürmez mi??? neden  böyle gruplama yapıldı, zaten sokakta dolaşanların 2/3'ü yaşlılardan, delilerden, psikopatlardan, suçlulardan ve deniz aracında jetski yaptığını zanneden tiplerden oluşuyor. bence gelin siz siz olun, daha henuz üzerinden 1 yıl bile geçmemişken dönün bu karardan, madem ki dertliler, çileliler sigara içebilir diyosunuz, o zaman serbest bırakın da herkes içip rahatlasın, dumanın içinde hayallere dalsın. bir de diyeceğim o ki "sigara yasağı bizim neyimize, hem hem iran da sigara yasağı diye bir şey var mı ki???"

not: aşağı inip kahve ile bir sigara tüttüreyim, yaz yaz yoruldum ayol !!

No comments: