parasol'e özel arama kutusu

13.6.09

YAZLIK EV


istiyorum ki bir yazlık evde 3 ay geçireyim. her gün denize giriyim. her gün kitap okuyayım. her gün müzik dinleyeyim. her gün karpuz peynir gözleme yiyeyim. bu hatunlar gibi oturayım. yaz günleri, istanbul betonunun ve trafiğinin içinde anlamını yitiriyor. ama allahtan bu yaz şehir bir güzel kokuyor.

12.6.09

TEKNE GEZİLERİNİN "EN" LERİ!

kardeşimin medeni durum değişikliği etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz günlerde 10 kız bir tekne gezisine çıktık. tekne süperdi, yemekler harikaydı, biralar su gibi içildi, hiç oturmadan danslar edildi, miçolar çok yakışıklıydı, boğaz müthişti, hava harikaydı, müzikler ve playlist katılanların demesi ile süperdi- playlist i ben hazırladığım için burada ukalaca müthiş, süper, harika filan demek istemem- çok güzel şarkılar çaldı biz oynadık, ancak tüm bunalrın yanında tekne gezilerinin en en eğlenceli ve farklı tarafı; özgürce etrafında olan her şeyle ilgilenme, el sallama, şirin olma, laf atma, kur yapma, omuz sallama, el çırpma, kalça kıvırma vb. hareketler. nasıl mı? işte şööyle;

bir kere teknedesin yani 4 yanın deniz ile çevrili bu sebeple yanından geçen teknelere, kıyıda balık tutan gençlere, kokoş restoranlarda oturan kalantor abilere, boğaz kıyısında çekirdek çitleyen sevgililere, reyna-layla-hoppa nın garsonlarına, teknede düğün yapan gelin damat ve onların sülalelerine, yüke gemilerinin kaptanlarına, balıkçı kardeşlere ve sürat teknesi ile boğazı birbirine katan delilere yukarıda bahsettiğim hareketlerin hepsini gönül rahatlığı ile yapabiliyorsunuz. aman gelirler, laf atarlar, pandik atarlar, yavşarlar, takip ederler, ayıp olur, günah olur, terbiyesizlik olur demeden yapıyosunuz. ohhhhhh, yapıp yapıp gülüyosunuz ve normal hayatta yapamadığınız bu lakayıııt ve lauubali hareketleri güle oynuyo yapıyosunuz.

her kim ki 100 tl si, 10 tane kız arkadaşı ve süper playlistleri var, onlar tekne gezisine gide !!!

10.6.09

MUTLU YILLAR ISLAND RECORDS!!

marianne faithful- 1970 lerin sonu
grace jones- 1977
bono- 1980 ler
tom waits- 1985
amy winehouse- 2003
roxy music
tom petty and the heart breakers- 1979
******************************************
Island Records bu sene 50.yılını kutluyor. bu vesile ile londra nın poland caddesindeki the Vinyl Factory de bir galeri açtılar ve geçmiş 50 yıllarına ait fotoğrafları da burada sergilemeye karar verdiler. fotoğraflar adrian boot tarafından çekilmiş. diğer fotoğraflar için buraya tık tık. tüm bu fotoğraflar urbanimage.tv online galerisinde satışa sunuluyor :)

The Vinyl Factory Manufacture from thevinylfactory on Vimeo.bu arada plak nasıl yapılıyor diye merak ederseniz de bunu seyredin :)

(nme.com aracılığı ile)

9.6.09

BİR SİVRİSİNEK HİKAYESİ

dün akşam evde pencereyi açmış otururken, bir kaç sivrisinek vızıltısı ile birlikte, geçmişte sivrisinekler ile ilgili yaşadıklarımız aklıma geldi. şimdi şanslıyız ki sivrisinek tabletleri var, takıyoruz prize bakıyoruz keyfimize. ama eskiden böylemiydi. çocukluğumda yaz aylarında sivrisinek olayı en büyük problemdi. tüm camlarda sivrisinek e karşı korunmak için tel olurdu. telsiz camların açılmasına anneler izin vermezdi. eğer kazara telsiz bir cam açarsanız, gece bunu bedelini çook ağır öderdiniz. diyelim ki yattığınız odada sivrisinek var, o zaman uykunuzu almanız hayal demektir. gece ışıklar söner, tam uykuya dalmak üzereyken ince ince bir ses duyulur. viziizzizizizizi. o an nefret edersiniz sivriden, ama uykuya dalmak da çok tatlı geldiğinden bir süre kendinizi kandırmaya çalışırsınız. pikeyi kafanızın üstüne kadar çekip sivri yokmuş gibi davranırsınız. kısa bir süre sonra ya nefes alamamaktan ya da uyku sırasında oranızı buranızı açtığınız için 2.sivri atağına maruz kalırsınız. bu durumda uykunun ağırlığı önem taşır, eğer kalkamayacak kadar uykulu iseniz 3.atağa kadar aynı numaraları tekrarlarsınız. sonra ne olur? 2. ya da 3. ataktan sonra sinir içinde yataktan kalkılır. ışık yakılır. sivrisinekler ışık yandığında araba farında kalmış tavşan gibi olacağından, duvarlarda duruyo olurlar. onları duvarda görünce ya dün akşamdan hazır olan sineklik ile üstüne vurur ya da elinize ne geçerse bir t şört, bir terlik, bir yastık ile sinekleri vurmaya çalışırsınız. bu arada sivrilerin çoğu tavanda durur, bu sebeple yastık en iyi çözümdür. yatağın üstüne çıkıp yastığı yatay bir şekilde sivriye doğru fırlatırsınız. bu eylemleriniz 3 sonuç duyurur. 1- sinek kanlı bir şekilde duvara yapışır, 2- sinek yastığa ya da hangi aparatı kullanıyorsanız ona yapışır, ya da 3- konmuş olduğu yerden sizi sinir edercesine bir peri gibi süzülerek uçar. sivrinin bu hareketleri sizin psikolojinizde şu sonuçları doğurur; 1- duvardaki kanları görünce tiksinir ve duvarı leke yaptığı için sinekten daha fazla nefret eder ama uyuyabilceğiniz için mutlu olursunuz 2- yastık için aynı şeyleri hisseder ama yine de uyuyabileceğiniz için mutlu olusunuz, 3- gece boyunca sivrinin peşinden koşar ve herşeyden nefret edersiniz.

eğer ailecek tatile filan gitmişseniz- mesela biz dsi nin kamplarına giderdik- o zaman herkes aynı küçük evciğin içinde uyur ve odada sivrisinek varsa babalar kalkıp onları öldürmeye çalışırdır. gerçekten kabus günlerdi. ama neyseki geride kaldı. şu an sivrisinek ile ilgili tek derdim, kokusuz tablet alacağıma kokulu tablet almışım ve o iğrenç çiçek kokusu gibi koku saçan tabletler sinirimi bozuyo. bu arada bir de sivrisinek in bi şekilde beni ısırması durumunda aklıma hemen benden önce kimi ısırdığı ve kiminle kan kardeş olduğum geliyor !!!

8.6.09

AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPEAKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE
AKEPE AKEPE AKEPE AKEPE

OFFF içimde kalmıştı 40 kere söyledim.
edepsizim edepsiz . tüüüüühh.
ayıp bana.

pazartesi maskesi